Galfer Brake Pads FD331G1054
Regular price
$33.75 USD
Regular price
$33.75 USD
Sale price
$33.75 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Brake Pad |
| Type | Semi-Metallic |
| Units | Set of 2 |
| Riding Style | Street |
Features
- Great feel and modulation for OEM brake pad replacement
- Long-lasting brake pad and very little rotor wear
- Good in wet and/or dry conditions
- Overall a very versatile brake pad compound for almost every need
- GG rated
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.5 lbs |
| Height | 0.46" |
| Length | 8.3" |
| Width | 4.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
