Alpinestars Variegate Zip Hoodie - Gunmetal - XL 1215-53200-190-XL
Regular price
$79.95 USD
Regular price
$79.95 USD
Sale price
$79.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Variegate |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Recycled Polyester
- Multi logo art at front, sleeves, back, and hood
- Zip hoodie with kangaroo pocket
- Self lined hood, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.58 lbs |
| Height | 2.4" |
| Length | 14.84" |
| Width | 12.6" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
