Alpinestars Toe Sliders - SMX Plus - White/Black 25SLI15-21
Regular price
$15.82 USD
Regular price
$15.82 USD
Sale price
$15.82 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Toe Slider |
| Type | Replacement Component |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black / White |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
Features
- Be sure to order correct style for your boots
- Fits Alpinestars Alpha, Gran Torino, SMX Plus, SMX 1, SMX 3, SMX 4, SMX 5, Stella Gran Torino, Super Tech Touring and Web boots; sold in pairs
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.11 lbs |
| Height | 1.13" |
| Length | 8.9" |
| Width | 3.91" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
