Alpinestars Swerve CSF T-Shirt - Red - XL 1244-72130-30-XL
Regular price
$28.95 USD
Regular price
$28.95 USD
Sale price
$28.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Graphic | Astars Racing |
| Base Color | Red |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 60% Combed Ring-Spun Cotton / 40% Polyester
- Soft hand print
- Distorted vertical Astars word graphic on back and logo art on front of the t-shirt
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.54 lbs |
| Height | 0.67" |
| Length | 15.51" |
| Width | 11.3" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
