Alpinestars Sessions Ll Hoodie - Silver/Black - 2XL 12305310019002X
Regular price
$99.95 USD
Regular price
$99.95 USD
Sale price
$99.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Sessions ll |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Zip front body with contrast panels
- Mesh lined hood, tech draw cords, rib cuffs and hem
- Chest HD word logo, sleeve graphics
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.42 lbs |
| Height | 2.5" |
| Length | 15.5" |
| Width | 12.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
