Alpinestars Ride 3.0 Hat - Black/Red - One Size 1232-81030-1030
Regular price
$17.02 USD
Regular price
$27.95 USD
Sale price
$17.02 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hat |
| Type | Casual |
| Model | Ride 3.0 |
| Base Color | Black |
| Gender | Unisex |
| Size Group | Adult |
| Size | One Size |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road |
Features
- Twill main fabric
- Urethane sonic weld Ride 3.0 logo
- Internal and back labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.25 lbs |
| Height | 4.75" |
| Length | 8.75" |
| Width | 8.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
