Alpinestars No Barrier CSF T-Shirt - Charcoal - Medium 1215-72260-18-M
Regular price
$28.95 USD
Regular price
$28.95 USD
Sale price
$28.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 60% Combed Ring-Spun Cotton / 40% Polyester
- Soft hand print
- Alpinestars large graphic with distressed photo on back and chest logo art at front
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.44 lbs |
| Height | 0.25" |
| Length | 14.0" |
| Width | 11.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
