Alpinestars Mission Jacket - Black - XL 1232-42000-10XL
Regular price
$66.95 USD
Regular price
$66.95 USD
Sale price
$66.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Jacket |
| Type | Casual |
| Model | Mission |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
Features
- Quarter-zip stretch light layer jacket
- Mock mesh lined collar, semi ergonomic stretch seams, scalloped hem and thumb holes
- Reverse coil 1/4 zipper front, welt hand pockets
- 95% Polyester / 5% Spandex, 250g/m2
- Internal main label and external label branding
- Logo at chest
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.0 lbs |
| Height | 1.0" |
| Length | 15.0" |
| Width | 13.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
