Alpinestars Linear Wordmark T-Shirt - Navy/Stone - XL 1212720207128XL
Regular price
$28.95 USD
Regular price
$28.95 USD
Sale price
$28.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Graphic | Linear |
| Base Color | Blue |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 100% Combed ring spun cotton
- Front linear graphic and sleeve logo
- Soft hand print
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.01 lbs |
| Height | 1.0" |
| Length | 9.0" |
| Width | 1.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
