Alpinestars Linear Hat - Military/Black - L/XL 1230810056910LX
Regular price
$17.02 USD
Regular price
$27.95 USD
Sale price
$17.02 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hat |
| Type | Casual |
| Model | Linear |
| Base Color | Green |
| Gender | Unisex |
| Size Group | Adult |
| Size | L/XL |
| Features | Embroidered Logo |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 98% Cotton / 2% Polyurethane
- Stretch twill main fabric 3D Linear logo embroidery
- Structured crown
- Internal and back labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.01 lbs |
| Height | 6.0" |
| Length | 8.2" |
| Width | 7.4" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
