Alpinestars Linear Crew Fleece - Silver/Black - 2XL 12125132419002X
Regular price
$35.19 USD
Regular price
$59.95 USD
Sale price
$35.19 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Sweatshirt |
| Type | Casual |
| Model | Linear |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Bicycle / Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Front sonic weld Linear logo and emboidered graphic on sleeve
- Fleece body with rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.05 lbs |
| Height | 1.0" |
| Length | 15.0" |
| Width | 14.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
