Alpinestars Inclinate Mesh Long-Sleeve T-Shirt - Black - Large 1214-73500-10-L
Regular price
$59.95 USD
Regular price
$59.95 USD
Sale price
$59.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | L |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Features
- 60% Cotton / 40% Polyester
- Premium knit t-shirt
- Front chest Ageless logo and hem logo prints, Arc Alpinestars print at back
- Perforated jersey fabric
- Set in sleeve with hem cuff
- Garment wash
- Internal patch labeling and external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.35 lbs |
| Height | 0.5" |
| Length | 11.0" |
| Width | 8.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
