Alpinestars Highway Crew Fleece - Heather Gray - XL 1211511301026XL
Regular price
$31.05 USD
Regular price
$64.95 USD
Sale price
$31.05 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Sweatshirt |
| Type | Casual |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road |
Features
- Paneled crew fleece body with rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
- Printed logo stripe on front of sweatshirt
- 80% Cotton / 20% Polyester
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.0 lbs |
| Height | 1.0" |
| Length | 15.0" |
| Width | 13.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
