Alpinestars Galun T-Shirt - Charcoal - XL 1214-73140-18-XL
Regular price
$28.95 USD
Regular price
$28.95 USD
Sale price
$28.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Features
- Printed cut and sew fit t-shirt
- Vintage gas can art on front of t-shirt
- Soft hand print
- Internal neck print and external labeling
- 60% Combed Ring-Spun Cotton / 40% Polyester
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.55 lbs |
| Height | 0.51" |
| Length | 15.08" |
| Width | 10.55" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
