Alpinestars Dunker Hat - White/Red/Blue - One Size 1214-81717-2372-OS
Regular price
$28.95 USD
Regular price
$28.95 USD
Sale price
$28.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hat |
| Type | Casual |
| Model | Dunker |
| Base Color | Blue / White |
| Gender | Unisex |
| Size Group | Adult |
| Size | One Size |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Features
- Twill front, poly mesh back fabric with structured crown
- 3D plus flat Dunker embroidery and logo graphic embroidery on wearer left side
- Internal and back labeling
- 60% Cotton / 40% Polyester
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.26 lbs |
| Height | 4.45" |
| Length | 8.35" |
| Width | 7.44" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
