Alpinestars Camo Block Hoodie - Military/Sand - Medium 1213510506923M
Regular price
$89.95 USD
Regular price
$92.35 USD
Sale price
$89.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Graphic | Camo |
| Base Color | Brown / Green |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Fleece body blocked with all over camo
- Front Alpinestars chest logo print
- Jersey hood lining, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.15 lbs |
| Height | 1.22" |
| Length | 13.8" |
| Width | 12.9" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
