Alpinestars Blaze V3 Pullover Hoodie - Black/White - XL 1244-52030-1020-XL
Regular price
$69.95 USD
Regular price
$69.95 USD
Sale price
$69.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Blaze V3 |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Hooded pullover fleece
- Blaze 2.0 logo print on front of the hoodie
- Jersey hood lining, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.64 lbs |
| Height | 2.68" |
| Length | 14.8" |
| Width | 12.99" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
