Alpinestars Asymmetrical Zip-up Hoodie - Military - 2XL 121351030690XXL
Regular price
$52.79 USD
Regular price
$92.35 USD
Sale price
$52.79 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Base Color | Green |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Fleece body with large chest pocket and welt kangaroo pocket
- Front Alpinestars right chest logo 3D silicone transfer
- Mesh hood lining, molded drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.55 lbs |
| Height | 1.24" |
| Length | 15.2" |
| Width | 13.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
