Alpinestars Ageless V3 Zip Hoodie - Black/Red - XL 1244-51490-1030-XL
Regular price
$74.95 USD
Regular price
$74.95 USD
Sale price
$74.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Ageless V3 |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Hidden coil zipper, rib at cuffs and hem, metal eyelets and dipped drawcord tips
- Alpinestars chest logo print on front
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.79 lbs |
| Height | 2.6" |
| Length | 14.02" |
| Width | 13.19" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
