Alpinestars Ageless V3 Pullover Hoodie - Heather Gray/Black - 2XL 1244-52000-1126-2X
Regular price
$69.95 USD
Regular price
$69.95 USD
Sale price
$69.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Ageless V3 |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Alpinestars logo on front of the hoodie
- Jersey hood lining, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.72 lbs |
| Height | 2.8" |
| Length | 14.72" |
| Width | 13.27" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
