Alpinestars Ageless Mesh Delta Hat - Gray - Large/XL 12128110011LXL
Regular price
$23.46 USD
Regular price
$39.95 USD
Sale price
$23.46 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hat |
| Type | Casual |
| Model | Ageless Delta |
| Base Color | Gray |
| Gender | Unisex |
| Size Group | Adult |
| Size | L/XL |
| Features | Moisture Wicking |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Performance wicking curved bill with a structured crown
- 97% Polyester / 3% Polyurethane
- Stretch fabric hat with anti-bacterial inner taping and quick dry sweat band
- Front two layer reflective transfer Ageless logo
- Ride Dry™ logo on left side of hat
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.2 lbs |
| Height | 4.5" |
| Length | 7.5" |
| Width | 6.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
