T.M. DESIGNWORKS Frame Pad - KTM - Blue KTM-FP3-BUS
Regular price
$24.95 USD
Regular price
$24.95 USD
Sale price
$24.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Frame Pad |
| Type | Frame |
| Color/Finish | Blue |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / Street |
Features
- The lower frame pad has extended length to control the chain to rear wheel
- Special lower plastic pad that mounts under chain slider on the frame
- The stock part is made from high drag rubber with a flat surface
- Powerlip top increases speed and lowers chain plate drag
- The plastic is oil impregnated and UV protected
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.1 lbs |
| Height | 1.28" |
| Length | 7.0" |
| Width | 2.8" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
