Alpinestars Turbo Long-Sleeve T-Shirt - Black/Heather Gray - XL 1213711111028XL
Regular price
$21.95 USD
Regular price
$21.95 USD
Sale price
$21.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Graphic | Turbo |
| Base Color | Black / Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Color blocked tee with stripe and multiple logos
- Soft hand print
- 100% Cotton
- Classic printed long-sleeve t-shirt
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.85 lbs |
| Height | 1.15" |
| Length | 12.35" |
| Width | 7.9" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
