Alpinestars Treq Jacket - Camo - Medium 1232-11020-633M
Regular price
$74.95 USD
Regular price
$74.95 USD
Sale price
$74.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Jacket |
| Type | Casual |
| Model | Treq |
| Base Color | Brown / Green |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Features
- Fixed hood with draw cords, reverse coil zipper at front
- On-seam hand pockets, bungie adjusters at hem, elastic cuffs
- Internal main label and external label branding
- Lightweight mesh lined windbreaker jacket
- Logos at chest and sleeve
- 100% polyester, 240T 600 mm DWR coating
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.6 lbs |
| Height | 0.93" |
| Length | 22.5" |
| Width | 9.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
