Alpinestars Tech Linear Performance T-Shirt - Black - Medium 1212-7500010-M
Regular price
$27.95 USD
Regular price
$27.95 USD
Sale price
$27.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Model | Tech |
| Graphic | Linear |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Features | Moisture Wicking |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Screen-printed graphic on front and left sleeve
- Premium poly-wicking tee
- Stretch-seam construction
- Classic t-shirt style in performance fabric
- Linear logo at front, logo at back, Ride Dry at sleeve
- Internal transfer main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.7 lbs |
| Height | 0.5" |
| Length | 13.5" |
| Width | 10.25" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
