Alpinestars Tech Angle Premium T-Shirt - Black - XL 12107322010XL
Regular price
$32.95 USD
Regular price
$32.95 USD
Sale price
$32.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Model | Tech Angle |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Classic tee shirt in performance poly-wicking fabric
- Front chest logo graphic transfer
- Soft hand print
- Stretch seam construction
- Dry print on left sleeve
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.45 lbs |
| Height | 0.96" |
| Length | 10.6" |
| Width | 5.6" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
