Alpinestars Strat Jacket - Charcoal - Large 123011510-18-L
Regular price
$114.95 USD
Regular price
$114.95 USD
Sale price
$114.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Jacket |
| Type | Casual |
| Model | Strat |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | L |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
Features
- 100% Polyester Jersey bonded polar fleece jacket
- Track collar with removable hood
- Reverse coil zipper front, and on-seam hand pockets
- Bungie adjusters at hood and hem
- Hook-and-loop adjuster tab at cuffs
- Logo at chest, Word logo on sleeves
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.55 lbs |
| Height | 2.27" |
| Length | 22.5" |
| Width | 7.7" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
