Alpinestars REP Long-Sleeve T-Shirt - White - 2XL 123371400202XL
Regular price
$33.35 USD
Regular price
$64.95 USD
Sale price
$33.35 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Base Color | White |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 100% Jersey Cotton with crew neck pocket knit t-shirt
- Back and pocket heritage signage graphic in print and embroidery
- Heavy jersey fabric; sleeve print and set-in rib collar, rib cuffs
- Internal neck print, external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.75 lbs |
| Height | 0.25" |
| Length | 13.5" |
| Width | 10.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
