Alpinestars Region Hoodie - Military - XL 123353400690XL
Regular price
$43.93 USD
Regular price
$74.95 USD
Sale price
$43.93 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Base Color | Green |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester hooded zip fleece
- Front heritage inspired logo graphic, pocket 63 and sleeve logo prints
- Kangaroo pocket, jersey hood lining, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.35 lbs |
| Height | 3.0" |
| Length | 13.0" |
| Width | 7.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
