Alpinestars Reblaze Hat - Black - Large/XL 12138112410LXL
Regular price
$13.34 USD
Regular price
$29.95 USD
Sale price
$13.34 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hat |
| Type | Casual |
| Model | Reblaze |
| Base Color | Black |
| Gender | Unisex |
| Size Group | Adult |
| Size | L/XL |
| Features | Embroidered Logo |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Stretch twill main fabric
- Structured crown
- Flex back
- 3D embroidery Reblaze logo on front
- Internal and external labeling
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.15 lbs |
| Height | 5.3" |
| Length | 8.6" |
| Width | 8.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
