Alpinestars Heritage Blaze Premium T-Shirt - Faded Black - XL 121073002109XL
Regular price
$29.95 USD
Regular price
$29.95 USD
Sale price
$29.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | T-Shirt |
| Type | Casual |
| Model | Heritage Blaze Premium |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | ATV / Street |
Features
- Worn look Heritage Blaze logo on chest
- Soft water base print
- Internal Alpinestars neck print
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.45 lbs |
| Height | 0.95" |
| Length | 11.9" |
| Width | 7.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
