Alpinestars Focus Pullover Hoodie - Heather Gray - Medium 1230512001026M
Regular price
$46.00 USD
Regular price
$94.95 USD
Sale price
$46.00 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Focus |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Units | Each |
| Riding Style | ATV / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Fleece body with color blocking
- Chest panel with printed pattern and logo graphics at sleeves
- Jersey hood lining, rib cuffs and hem
- Pouch pocket with contrast edging, contrast drawcord
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.3 lbs |
| Height | 3.16" |
| Length | 10.5" |
| Width | 7.2" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
