Alpinestars Bound Hoodie - Black - 2XL 12135104010XXL
Regular price
$46.92 USD
Regular price
$79.95 USD
Sale price
$46.92 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Base Color | Black |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Exposed zipper and bound pocket
- Front Alpinestars chest logo 3D embroidery
- Jersey hood lining, dipped drawcord tips, rib cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.01 lbs |
| Height | 3.75" |
| Length | 13.5" |
| Width | 8.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
