Alpinestars Ageless V2 Hoodie - Warm Red/Black - Large 1232510103107L
Regular price
$69.95 USD
Regular price
$69.95 USD
Sale price
$69.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Ageless V2 |
| Base Color | Red |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | L |
| Features | Drawstring Hood / Embroidered Logo |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Off-Road / Street |
Features
- Front Alpinestars embroidered logo
- Jersey hood lining, dipped draw cords, ribbed cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
- Content: 80% Cotton / 20% Polyester
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.1 lbs |
| Height | 1.06" |
| Length | 14.8" |
| Width | 12.1" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
