Alpinestars Ageless Ll Zip Hoodie - Charcoal/Gray - Medium 103853052177M
Regular price
$43.93 USD
Regular price
$74.95 USD
Sale price
$43.93 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Hoodie |
| Type | Casual |
| Model | Ageless |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | M |
| Features | Drawstring Hood |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Features
- Hooded zip front printed fleece
- Alpinestars print logo on chest
- Solid zip front body and sleeves
- Hidden coil zipper, rib at cuffs and hem, metal eyelets and dipped drawcord tips
- 80% Cotton / 20% Polyester
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.01 lbs |
| Height | 2.0" |
| Length | 14.0" |
| Width | 12.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
