Alpinestars Ageless Crew Fleece - Heather Gray/White - Large 1212513221126L
Regular price
$31.05 USD
Regular price
$59.95 USD
Sale price
$31.05 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Sweatshirt |
| Type | Casual |
| Model | Ageless |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | L |
| Features | Embroidered Logo |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Front Alpinestars embroidered chest logo
- Ribbed cuffs and hem
- Internal main label and external label branding
- Content: 80% Cotton / 20% Polyester
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.95 lbs |
| Height | 1.0" |
| Length | 14.0" |
| Width | 13.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
