Alpinestars Supertech R10 Crown Pad - XL - 8 Mm 8950124-11-X08
Regular price
$94.95 USD
Regular price
$94.95 USD
Sale price
$94.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Crown Pad |
| Type | Helmet |
| Base Color | Black / Red |
| Color/Finish | Black / Red |
| Size Group | Adult |
| Size | XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
Features
- Replacement crown pad for Alpinestars Supertech R10 helmets
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.1 lbs |
| Height | 3.0" |
| Length | 11.0" |
| Width | 10.0" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
