Alpinestars Rendition Pants - Gray - 2XL 12322100010262X
Regular price
$50.95 USD
Regular price
$50.95 USD
Sale price
$50.95 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Pants |
| Type | Casual |
| Model | Rendition |
| Base Color | Gray |
| Gender | Men's |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XL |
| Units | Each |
| Riding Style | Off-Road / Street |
Features
- Fleece trainer pant with elastic waist plus drawcord and elastic cuffs
- Angle hand pockets, back welt pocket, legs seams and faux fly
- Alpinestars screen printed logo on thigh
- Content: 80% Cotton / 20% Polyester
- Internal main label and external label branding
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 1.2 lbs |
| Height | 1.5" |
| Length | 14.5" |
| Width | 13.5" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
