AGV SportModular GT3-1 Shield - Pinlock? Ready - Iridium Silver 20KV27B5N9002
Regular price
$140.00 USD
Regular price
$140.00 USD
Sale price
$140.00 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Shield |
| Type | Outer Shield / Pinlock® |
| Model | GT3-1 |
| Base Color | Silver |
| Finish | Mirror |
| Color/Finish | Iridium Silver / Silver |
| Size Group | Adult |
| Size | 2XS-L |
| Features | Anti-Scratch |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
Features
- Scratch-resistant and UV-B protected shield/visor for AGV SportModular helmets
- Pinlock® 120 MaxVision™ prepared
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.2 lbs |
| Height | 6.0" |
| Length | 10.3" |
| Width | 8.11" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
