AGV Pista GP R/Pista GP RR/Corsa R Shield - Race 3 - Pinlock? Ready - Dark Smoke 20KV0B9N1001
Regular price
$120.00 USD
Regular price
$120.00 USD
Sale price
$120.00 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Shield |
| Type | Outer Shield / Pinlock® |
| Model | Race 3 |
| Base Color | Gray |
| Color/Finish | Dark Smoke / Smoke |
| Size Group | Adult |
| Size | One Size |
| Features | Anti-Scratch |
| Units | Each |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
Features
- Scratch-resistant and UV-B protected shield/visor
- Compatible with Pista GP R, Pista GP RR and Corsa R helmets
- Pinlock® 120 MaxVision™ prepared and tear-off system ready
- Screws included for race use
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.6 lbs |
| Height | 5.0" |
| Length | 13.9" |
| Width | 10.21" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
