AGV Pista GP R/Pista GP RR/Corsa R Shield - Race 3 - Pinlock? 120 MaxVision* Prepared - Tinted 20KV0ABN1001
Regular price
$130.00 USD
Regular price
$130.00 USD
Sale price
$130.00 USD
Unit price
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Specifications
| Feature | Value |
|---|---|
| Product Name | Shield |
| Type | Outer Shield / Pinlock® |
| Model | Race 3 |
| Base Color | Gray |
| Color/Finish | Smoke / Tinted |
| Size Group | Adult |
| Size | One Size |
| Features | Anti-Scratch |
| Units | Kit |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
Features
- Race 3 scratch resistant shield/visor
- Compatible with Pista GP R, Pista GP RR and Corsa R helmets
- Pinlock® 120 MaxVision™ prepared and tear-off system ready
- Screws included for race use
Dimensions
| Parameter | Value |
|---|---|
| Weight | 0.55 lbs |
| Height | 5.2" |
| Length | 10.6" |
| Width | 8.61" |

Compatibility
Fetching compatibility details...
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
